جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶
صفحه اصلی / اخبار / ساخت ویلچر با پرینتر سه‌بعدی
ویلچر با پرینتر سه‌بعدی
3d-printed-wheelchair

ساخت ویلچر با پرینتر سه‌بعدی

کارتون های دوران کودکی را بخاطر دارید که جادوگر با عصای خودش هر چه میخواست آماده میکرد، حالا پرینتر سه بعدی تکنولوژی است که کمابیش تجسم عینی همان رویاست، کافی‌است چیزی که میخواهید را در کامپیوترتان طراحی کنید واو برایتان بسازد، حالا یک شرکت انگلیسی یک ویلچر با پرینتر سه‌بعدی طراحی و ساخته است که مزایا و امکانات خاص خود را دارد.

ویلچر با پرینتر سه‌بعدی ویلچر با پرینتر سه‌بعدی

طراحی این محصول که با نام ویلچر GO نام‌گذاری شده، بعد از تحقیقات از چند کاربر ویلچر و پزشکان متخصص انجام شده، یکی از اهداف تولید ویلچر با پرینتر سه‌بعدی کمک به تغییر نگاه به ویلچر از یک وسیله پزشکی به نگاه به‌عنوان وسیله نقلیه برای بهبود زندگی عنوان‌شده است.
این ویلچر با پرینتر سه‌بعدی ساخته‌شده یک ویلچر سبک، کاربردی و جذاب برای تامین نیازهای کاربران گوناگون با معلولیت‌های مختلف به شمار می‌آید.

go-layer-design-materialise-3d-printing-wheelchair3 ویلچر با پرینتر سه‌بعدی

دو قسمت از این ویلچر یعنی صندلی و تکیه‌گاه پا به‌طور اختصاصی و به دقت متناسب با شکل بدن، وزن و نوع معلولیت فرد استفاده‌کننده ساخته می‌شود. به این صورت که ابتدا اطلاعات بیومتری کاربر را نقشه‌برداری شده و از متناسب بودن صندلی با فرد استفاده‌کننده اطمینان حاصل می‌شود. صندلی از یک رزین نیمه‌شفاف پلی‌اورتان ترموپلاستیک ساخته شده است تا انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشد.
طراحی جای پای این ویلچر با پرینتر سه‌بعدی که از تیتانیوم ساخته‌شده، با طول پای کاربر، موقعیت نشستن و شکل پای وی متناسب بوده و ضد لغزش است.

go-layer-design-materialise-3d-printing-wheelchair4 ویلچر با پرینتر سه‌بعدی

سایر قسمت‌های بدنه صندلی نیز از تیتانیوم است. چرخ‌ها در عین زیبایی بسیار سبک بوده و از پره‌های فیبر کربن و رینگ‌های بدون نیاز به فشار برخوردار است.
شرکت Layer Design سازنده این ویلچر فوق پیشرفته دستکش‌هایی را بطور اختصاصی برای این ویلچر طراحی کرده که دارای سطحی است که به‌آسانی به رینگ‌ها قفل‌شده و استفاده کاربر را آسان می‌کند.
go-wheelchair_layer ویلچر با پرینتر سه‌بعدی

شما هم مثل من دلتون میخواد یه دونه ازش داشته باشید؟

درباره محمد محسنی

به‌عنوان یک معلول که از تکنولوژی بهره فراوانی برده، عاشق تکنولوژی و فن‌آوری های نو هستم. اگر از این زاویه نگاه کنیم که فن‌آوری به سمت کاهش و حذف هرچه بیشتر محدودیت‌های بشری پیش می رود، از این منظر می‌توان گفت اهمیت فن‌آوری های روز برای ما معلولین دوچندان خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code